Názor: Očkování bude čistě dobrovolné?

Vláda se v minulosti vyjádřila, že očkování bude čistě dobrovolné. Ještě koncem loňského roku proběhlo médii ujištění od premiéra a také to, že neočkovaní lidé nebudou nijak znevýhodněni a zprávy o zavedení vakcinačního pasu označil předseda vlády za dezinformace. Dále komentuje a o svůj vlastní názor se dělí právník a odborník na právo Jindřich Rajchl.

Jindřich Rajchl

Po 5 měsících je ale vše jinak. Přípravy na zavedení covid pasu a různých mobilních aplikací umožňujících očkovaným lidem uplatňovat základní práva a svobody, která byla dříve přístupná všem, jsou v plném proudu.

No a dnes se mi do ruky dostal dokument, na jehož základě Ministerstvo obrany České republiky dokonce nařizuje svým zaměstnancům povinné očkování.

To vše za situace, kdy vakcíny, jimiž se očkuje, jsou vakcínami experimentálními, které jsou ze strany Evropské lékové agentury (EMA) povoleny pouze dočasně, neboť stále není a ani nemůže být dokončený výzkum střednědobých a dlouhodobých účinků těchto vakcín.

Pro úplnost také dodávám, že dle nejnovějších výzkumů z Izraele se ukazuje, že lidé, kteří podstoupili očkování dvěma dávkami vakcíny Pfizer, mají po 3 měsících od druhé dávky ve své krvi stejný počet protilátek jako neočkovaní lidé. S ohledem na to, že tato skutečnost vědce i lékaře „překvapila“, je více než zřejmé, že o skutečných účincích vakcín v lidském těle po uplynutí několika měsíců či let, neví spolehlivě nikdo nic.

Očkování zaměstnanců Ministerstva obrany?

S ohledem na tuto skutečnost se důrazně stavím proti povinnému očkování zaměstnanců Ministerstva obrany ČR. Výše popsané nařízení považuji za nezákonné a všem těmto zaměstnancům, kteří vakcinaci odmítají, výslovně doporučuji ji nepodstoupit.

Podle mě by očkování mělo probíhat čistě na bázi dobrovolnosti rozhodnutí každého občana naší země. Nikdo nesmí být k vakcinaci jakkoliv nucen, a to ani formou právních nařízení, či formou poskytování nepřímých benefitů.

Za situace, kdy je zřejmé, že vědci ani lékaři nemají a ani nemohou mít k dispozici tvrdá data o střednědobých a dlouhodobých dopadech vakcíny na procesy v těle očkovaných jedinců, pak zcela kategoricky odmítám, aby do tohoto „masového vakcinačního experimentu“ byly jakýmkoliv způsobem zapojeny děti.

Očkovat děti vakcínami, které neprošly časovým testem, totiž považuji za nezodpovědné a vysoce riskantní. Nota bene v situaci, kdy se jedná o vakcinaci proti nemoci, která jejich zdraví nijak neohrožuje.

Názor autora tohoto textu se nemusí shodovat s názorem členů redakce Roklen24.

Newsletter