Nehoda tramvaje v Londýně si vyžádala nejméně pět mrtvých

Při dnešní ranní nehodě tramvaje v jižním Londýně zahynulo pět lidí, dalších nejméně 50 osob utrpělo zranění a skončilo v nemocnici, někteří měli těžká zranění. Další lehce zranění byli ošetřeni na místě. Sdělila to policie, která v rámci vyšetřování již zatkla řidiče havarované tramvaje. Příčinu tragedie ale dosud neupřesnila.

Nehoda se stala ve čtvrti Croydon krátce po 6:00 místního času (7:00 SEČ) na stanici Sandilands, upřesnila záchranná služba. „Ošetřili jsme řadu pacientů a více než 50 jsme převezli do nemocnice,“ řekl mluvčí londýnské záchranné služby.

„Mnoho lidí bylo převezeno do nemocnice se zraněním a bohužel to vypadá, že jsou i nějaká úmrtí,“ řekl krátce po nehodě novinářům zástupce policie Robin Smith. Odpoledne policie upřesnila, že zahynulo pět lidí.

„Moje myšlenky a modlitby patří všem, které nějak postihla hrozná nehoda, který se stala tramvaji v Croydonu,“ prohlásila britská premiérka Theresa Mayová.

Dvoudílná tramvajová souprava z dosud nejasných důvodů vykolejila a převrátila se na bok před podjezdem. Na místě zasahovalo osm hasičských vozů a čtyři speciální záchranářské jednotky. Hasiči vytáhli hned ven mnoho lidí, dvě osoby zůstaly dlouho v havarované tramvaji zaklíněny, řekl představitel tramvajové dopravy.

Croydon se nachází přibližně 15 kilometrů jižně od centrální londýnské čtvrti Charing Cross. Je součástí takzvaného velkého Londýna a je považován za nejlidnatější londýnský obvod. Sídlí zde největší kancelářské komplexy a maloobchodní

Newsletter