Euro proti dolaru umazalo část ranních ztrát. Obchoduje se pod 1,2140 EURUSD. Eurová korekce proti dolaru lehce pomohla měnám regionu. Koruna se posunula do zisku kolem úrovně 26,10 za euro. Přispěl k tomu i komentář guvernéra ČNB ohledně výhledu sazeb.

Nejlepší technici chtějí pracovat v ČEZ

Skupina ČEZ bodovala v Anketě TOP Zaměstnavatelé, v níž hlasují studenti českých vysokých škol.

Ve čtyřech speciálních kategoriích (Ekonom, Farmaceut & lékař, Právník, Technik) určují pořadí studenti příslušných fakult s nejlepšími studijními výsledky. Budoucí technici pravidelně umisťují ČEZ na první místo již od roku 2014. Také v anketě dle odvětví zvítězila Skupina ČEZ v kategorii Energetika, plynárenství, petrochemie již popáté za sebou.

„O technicky vzdělané pracovníky je na českém trhu enormní zájem. Proto nás těší, že jsme volbou č. 1 pro ty nejtalentovanější,“ říká ředitel personalistiky ČEZ Josef Lejček. ČEZ se i přes rekordní zaměstnanost a konkurenční boj firem o kvalitní lidi daří nové pracovníky lákat. Loni jich nabrala 1 626, z toho šestinu tvořili právě mladí do 25 let.

„Firma je jen tak dobrá, jako jsou její zaměstnanci. V případě jaderných elektráren to platí ne dvoj- ale stonásobně. I proto najdete v českých jaderných elektrárnách tolik vysokoškolsky vzdělaných lidí“ říká odborník na strategický nábor JE Temelín Pavel Šimák. Podíl vysokoškoláků v jaderných elektrárnách Temelín a Dukovany dosahuje 48 %, ve Skupině ČEZ celkově pak téměř 32 %. Pro srovnání, v roce 2016 mělo v České republice vysokoškolský titul kolem 22 % obyvatel. 

Newsletter