Dolar zůstává pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se obchoduje nad 1,1880 EURUSD. Měny regionu těží ze slabšího dolaru a z lepšího tržního sentimentu. Jediná koruna krátce oslabila zpět nad 25,50 za euro, aby se poté vrátila zpět pod tuto hranici.

Největší americký diskontní makléř TD Ameritrade kupuje Scottrade

Největší americký diskontní makléř TD Ameritrade kupuje s pomocí partnerské kanadské banky Toronto-Dominion Bank svého hlavního konkurenta Scottrade Financial Services za čtyři miliardy dolarů (99 miliard Kč). Sdělily to dnes obě spojující se firmy. Diskontní makléřské firmy se spojují, aby se dokázaly vyrovnat se slabými objemy obchodů a pomalým růstem výnosů v oboru, kde vládne ostrá konkurence, uvedla agentura Reuters.

TD Ameritrade, která poskytuje služby zhruba šesti milionům klientů, koupí makléřskou divizi Scottrade za 2,7 miliardy USD. Toronto-Dominion Bank, která je největším akcionářem TD se 42 procenty akcií, v rámci transakce převezme bankovní divizi Scottrade Bank za 1,3 miliardy USD.

TD Ameritrade uvedla, že spojení přinese roční úspory 450 milionů dolarů a více než 300 milionů USD prostřednictvím „dodatečných dlouhodobých příležitostí“. Firmy očekávají uzavření transakce do září příštího roku.

Další diskontní makléřská firmya E*Trade Financial Corp v červenci oznámila, že kupuje internetového makléře OptionsHouse za 725 milionů USD.

Newsletter