Euro po zhoršení německé podnikatelské nálady oslabilo zpět k dnešní otevírací ceně 1,1770 EURUSD. Od té se kurz opětovně odrazil do mírného zisku, zapůsobil i pokles 10letého výnosu amerického TIPS na historické minimum pod -1,12 %. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Největší český výrobce přívěsů navyšuje prodeje

Společnost Agados, největší výrobce přívěsů v České republice, každoročně zaznamenává navýšení prodejů. Ročně prodá zhruba 30 tisíc přívěsů. Nárůst prodejů se každý rok pohybuje okolo 10 procent v závislosti na trzích a typech přívěsů. Meziročně roste i prodej v kategorii speciálních přívěsů na míru. Polovina produkce firmy, která je druhou (po vozech Škoda) nejčastější značkou na českých silnicích, míří do zahraničí.

Do sortimentu společnosti patří universální přívěsné vozíky za auto, stejně jako přepravníky motocyklů a automobilů, skříňové přívěsy nebo profesionální přívěsy s délkou až 10 metrů.

„Běžný valníkový přívěs je stále nejrozšířenější, prodává se nejvíce. Tvoří kategorii lehkých a rozměrově kompaktních přívěsů za auto. Zákazník si pak podle svého využití vybírá správnou velikost a vybavení,“ uvádí Petr Ostrý, jednatel společnosti. V posledních dvou letech se podle něj zvyšuje zájem o speciální přívěsy konstruované zákazníkovi na míru. Letos Agados opět připravuje novinky ve svém sortimentu – nový autopřívěs, přívěs na přepravu zvířat a přívěsy na přepravu lodí.

Firma si chce i nadále udržet nejsilnější pozici na českém i slovenském trhu v segmentu brzděných i nebrzděných přívěsů. „Stejně jako ostatní specializované firmy ve střední Evropě, i my se potýkáme s nedostatkem kvalifikovaných pracovních sil. Právě to v tuto chvíli nejvíce brání výraznějšímu rozvoji naší společnosti. Podobně na tom jsou ale i firmy v jiných odvětvích,“ dodává Petr Ostrý.

Kromě zmíněných přívěsů pro soukromé uživatele a firmy patří do portfolia Agadosu i produkty pro armádu a integrovaný záchranný systém. V loňském roce firma představila polní kuchyni PK4, za kterou získala ocenění Zlatý IDET. Tento výrobek se pyšní ambicí nahradit zastaralou polní kuchyni PK60, kterou Armáda ČR využívá už 60 let. Z produktů pro integrovaný záchranný systém nabízí například mobilní úpravnu vody, cisternu nebo podvozky pod dieselagregáty. V tomto odvětví nabízí v letošním roce Agados také novinky – mobilní osvětlovací věž nebo mrazicí box.

Přívěsy ze standardního „civilního“ programu budou prezentovány široké veřejnosti v rámci veletrhu Techagro BVV v Brně.

Agados působí na trhu od roku 1992. Společnost se dlouhodobě vypracovala na pozici největšího českého výrobce přívěsných vozíků v České republice a je současně jedním z největších evropských výrobců přívěsů do 750 kg a do 3500 kg. Agados je jedničkou na trhu jak v oblasti profesionálních universálních přívěsů, tak i přívěsů vyráběných zákazníkům „na míru“. V nabídce má Agados širokou škálu brzděných i nebrzděných přívěsů,  různých rozměrů, které se mohou lišit nejenom použitými materiály, ale i možnostmi využití. Agados automaticky zajišťuje i kompletní servis svých výrobků a prodej autorizovaných náhradních dílů. Firma sídlí ve Velkém Meziříčí a prostřednictvím svých poboček a prodejců je zastoupena po celé ČR i ve většině evropských zemí. Jednatelem Agados je Petr Ostrý, člen představenstva Sdružení automobilového průmyslu.

Newsletter