Největší ryze český výrobce lihovin investoval do destilerie Distillery Kleiner

Malá rodinná destilerie Distillery Kleiner se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí ručně od sklizně ovoce až po stáčení do láhví výhradně malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou, oznámila uzavření strategického kapitálového partnerství s Palírnou U Zeleného stromu, která je největším ryze českým výrobcem lihovin na českém trhu. Investice by měla pomoci dalšímu růstu společnosti Distillery Kleiner, rozšíření produktové řady prémiových destilátů a zároveň expanzi značky Distillery Kleiner na globální trhy.

„Již delší dobu jsme hledali strategického partnera, protože jsme cítili potřebu přerodit se do další etapy značky Distillery Kleiner. Jsem upřímně velmi rád, že se nám podařilo najít takového partnera s čistě českým kapitálem, se kterým cítíme sounáležitost v otázkách budoucího vývoje a směřování značky Distillery Kleiner,“ říká k uzavřenému partnerství Jan Kleiner, zakladatel a majitel Distillery Kleiner.

Vstup Palírny U Zeleného stromu do společnosti Distillery Kleiner je čistě kapitálový a přináší s sebou velké možnosti rozšíření produktů Distillery Kleiner na vybrané světové trhy. „Rád bych poděkoval generálnímu řediteli společnosti Pavlu Kadlecovi za velmi vstřícný přístup k dalšímu rozvoji značky Distillery Kleiner a velice si vážím oboustranné důvěry, která je novým garantem dalšího rozvoje naší společnosti,“ doplňuje Jan Kleiner.

Veškerou administrativu, celní sklad, back office, nebo marketing bude mít nově na starosti Palírna U Zeleného stromu a v Žešově se budou soustředit pouze na výrobu a vývoj nových produktů. „Díky takto ekonomicky silnému partnerovi máme nyní možnost se plně soustředit výhradně na veškeré stránky spojené s výrobou, jako je výběr správných surovin, příprava kvasů, destilace a následná kultivace produktů a zároveň realizaci všech našich myšlenek a plánů, které bychom jinak sami nebyli nikdy schopni v plné míře uskutečnit,“ popisuje Jan Kleiner.

„Velice rád objevuji nové, ještě nevyšlapané cesty a jsem upřímně rád, že se nám nyní díky partnerství s Palírnou U Zeleného stromu otevírají široké obzory doposud nevyzkoušeného a velice se těším, že se na ně nyní mohu vydat a o své nově nabyté zkušenosti se následně podělit. S našimi produkty rádi pracují prestižní top restaurace a bary, včetně restaurací s michelinskou hvězdou, kterých sice u nás zatím tolik není, ale ve všech už jsme. Naší ambicí je ale posunout se ještě dál a dostat se i do těch světových,“ uzavírá s úsměvem Jan Kleiner.

O firmě Palírna U Zeleného stromu a.s.

Palírna U Zeleného stromu a.s. je přímým nástupcem českých likérek GRANETTE a Starorežná Prostějov. Navazuje na téměř 500 let dlouhou a bohatou tradici obou předních českých tradičních výrobců lihovin. Objemem výroby 120 tisíc hektolitrů alkoholických nápojů ročně je druhým největším výrobcem lihovin v České republice. Zároveň je největším ryze českým výrobcem lihovin na českém trhu. Do výrobního portfolia firmy patří více než stovka produktů. Mezi nejznámější značky patří Stará myslivecká, Blend 42 vodka či Hanácká vodka. Své značky firma také úspěšně vyváží. S produkty pocházejícími z výrobních linek Palírna U Zeleného stromu a.s. se zákazníci mohou setkat v dalších patnácti zemích pěti světových kontinentů. Na domácím trhu pak firma také distribuuje značky Bushmills, Jose Cuervo, Boodles gin, Pushkin, Berentzen, Garrone a další.

O Distillery Kleiner

Ovocný lihovar Kleiner je malá rodinná destilerie se sídlem v Žešově, nedaleko Prostějova, která vyrábí malosériové limitované edice pravých ovocných destilátů inspirovaných přírodou s novým příběhem a její filozofií je výjimečnost a jedinečnost. Od sklizně ovoce až po stáčení do lahví je vše děláno ručně a v omezených sériích. Spojením prvotřídních plodů z vybraných lokalit s tradičními recepty vznikají limitované edice nenapodobitelných pálenek zrajících ve francouzských dubových sudech. 

Zakladatelé firmy si pohrávali s myšlenkou, že díky 15letým znalostem a zkušenostem zpracovávání a ochutnávání různých druhů ovoce, kontrolování výstupní kvality kvasu v režimu pěstitelské palírny, kde přes jejich výrobnu prošlo přes 150 tisíc zákazníků, mohou vytvořit a nabídnout opravdový unikát, který na našem trhu doposud chyběl. Podrobně tedy prostudovali a našli cestu nejlepší doby fermentace (270 dní) ve spojení s přírodou, kdy lze konečného výsledku dosáhnout pouze a díky kvalitě suroviny. Vášeň a přístup k použitým sudům, které jsou jedinečné svojí historií a obsahem, je pohltila natolik, že začali více a více využívat svou dovednost a začali plnit první sudy.

Dnes s produkty malosériové výroby z Distillery Kleiner rádi pracují prestižní TOP restaurace a bary, včetně restaurací s Michelinskou hvězdou, kde se hosté stávají svědky unikátní ochutnávky nevšední vysoké gastronomie. Destiláty z Distillery Kleiner je možné ochutnat a koupit v exkluzivní prodejně Warehouse #1 společnosti Ultra Premium Brands (Sokolovská 105, 186 00, Praha 8 – Karlín), nebo na e-shopu.

Newsletter