Největší výrobce tequily José Cuervo zvažuje vstup na burzu

Největší světový výrobce tequily José Cuervo začal jednat s bankami o primární nabídce akcií v Mexiku. Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje. Nabídka by se mohla uskutečnit ještě koncem letošního roku nebo na počátku příštího.

Firmu, jejíž značka je stará 250 let, kontroluje miliardářská rodina Beckmannových. Generální ředitel Juan Domingo Beckmann naznačil možnost vstupu na burzu již v roce 2006 a naposledy loni v říjnu uvedl, že primární nabídka by se mohla uskutečnit v příštích 12 měsících.

Podle zdrojů by firma mohla prodat na burze akcie za zhruba 750 milionů USD (18,3 miliardy Kč). Plány na vstup na burzu přicházejí v době, kdy Beckmannovi zvažují o přeměně oblasti kolem mexického města Tequila v centrum pro turisty a milovníky nápoje vyrobeného z modré agáve.

Podle posledních dostupných údajů příjmy Josého Cuerva v prvních třech měsících loňského roku stouply o 41 procent na 10,25 miliard pesos (14 miliard Kč). Firma je nyní součástí holdingu Becle a vlastní také značku irské whisky Bushmills.

Newsletter