Dolar posiluje v dolarovém indexu i proti euru. Společnou měnu oslabily komentáře z ECB hovořící o prostoru pro snížení sazeb a možnosti zasáhnout v případě posilování kurzu. Měny regionu mají tendenci mírně slábnout. Sílí jediná koruna, která prolomila 26,00 za euro, a je tedy nejsilnější od loňského března. Dynamiku jí dodaly včerejší komentáře guvernéra ČNB k sazbám.

Nejvstřícnější bankou v Česku byla i ve 2. čtvrtletí Air Bank

Nejvstřícnější bankou, která působí na českém trhu, je za letošní druhé čtvrtletí opět Air Bank. Druhé nejvyšší hodnocení získal loňský vítěz Fio banka, třetí byla Equa Bank. Na dalších místech následují mBank a Komerční banka. Vyplývá to z výsledků projektu Vstřícná banka, o nichž dnes ČTK informovali pořadatelé.

„Nejlepší hodnocení si od odborné poroty, serveru Bankovnipoplatky.com a veřejnosti vysloužila Air Bank. Její hodnocení ve druhém čtvrtletí 2016 činilo 80,41 procentního bodu, což je 1,8 procentního bodu méně než v prvním čtvrtletí. I přes pokles hodnocení však dokázala Air Bank obhájit první místo a o pouhých 0,2 procentního bodu překonat druhou v pořadí Fio banku,“ komentoval výsledky soutěže Patrik Nacher ze serveru Bankovní poplatky.

Hodnocení Vstřícná banka sestává ze tří složek. Produkty a služby bank posuzuje odborná porota složená z finančních odborníků, kteří nejsou zaměstnanci ani spolupracovníky žádné z hodnocených institucí. Bankovní poplatky přehlednost sazebníků vyhodnocuje server bankovnipoplatky.com, celkovou image bank hodnotí veřejnost. Výsledky hodnocení organizátoři projektu ohlašují pravidelně každé čtvrtletí.

Nejúspěšnější banky v klientském ratingu:

Průměrné hodnocení ve druhém čtvrtletí 2016
Air Bank 80,41 %
Fio banka 80,18 %
Equa Bank 75,89 %
mBank 74,82 %
Komerční banka 73,08 %

zdroj: pořadatelé soutěže

Newsletter