Nejvyšší vánoční strom na severu zářil na kotelně Elektrárny Ledvice

Kolem projíždějící motoristé či cestujícím vlakem a také ti, co se přijeli osobně podívat, mohli během poslední adventní víkendové noci spočinout pohledem na nejvyšším vánočním stromu na severu Čech. „Nazdobili“ ho energetici ze Skupiny ČEZ, přičemž promítán byl na plášť kotelny Nového zdroje Elektrárny Ledvice. Vánoční strom zářil od sobotní 17. do nedělní 6. hodiny ranní.

Letošní nasvícení Elektrárny Ledvice a jaderných elektráren Dukovany a Temelín bylo    součástí již tradiční vánoční kampaně Skupiny ČEZ „Rozsvítili jsme vánoční stromy po celé zemi“. Respektive ve více než 300 městech a obcích po celé republice, přičemž konkrétně na severu Čech jich bylo sedmatřicet. Výzdobu a slavnostní rozsvícení vánočních stromů, byť prakticky všude probíhalo on-line, podpořila energetická společnost celkovou sumou 820 000 korun.

Po loňské Teplárně Trmice, a ještě rok předtím Elektrárnách Prunéřov, se jednalo již o třetí výrobní provoz ČEZ v Ústeckém kraji, který všem připomenul, že Štědrý den je již skoro za dveřmi.  Ten je také posledním dnem, kdy lze ještě soutěžit s charitativní aplikací EPP – Pomáhej pohybem o zajímavé sportovní suvenýry, více na  Facebooku EPP (www.facebook.com/EPPpomahejpohybem).

Newsletter