Dolar vstoupil do čtvrtečního obchodování slabší, a to proti procyklickým měnám i euru. Dolarový index klesl k hranici 90,3 bodů. Koruna včera prolomila 26,10 za euro. Kombinace silnějšího eura a ochoty riskovat pro domácí měnu znamená riziko tlaků na další posílení. Nemělo by se však jednat o výrazný posun až k 26,00 za euro.

Německá Commerzbank se ve čtvrtletí propadla do ztráty

Druhá největší německá banka Commerzbank se ve třetím čtvrtletí propadla do ztráty. Přispěly k tomu náklady na restrukturalizaci, nízké úrokové sazby a slabá poptávka po úvěrech od německých společností. Čistá ztráta za tři měsíce do konce září činila 288 milionů eur (sedm miliard Kč) ve srovnání se ziskem 235 milionů eur loni.

Výsledky však překonaly odhady analytiků, kteří v anketě agentury Reuters očekávali ztrátu až 509 milionů eur. Provozní zisk se snížil o pět procent na 429 milionů eur.

Generální ředitel banky Martin Zielke nedávno zahájil největší restrukturalizaci banky od globální finanční krize. Plánuje zrušit tisíce pracovních míst, přerušit výplatu dividendy a zbavit se rizikového majetku. V rámci prvního kroku slíbil sloučit divizi investičního bankovnictví s divizí firemní klientely, což způsobilo ve čtvrtletí ztrátu, napsala agentura Reuters.

Commerzbank od roku 1992 působí také na českém trhu, kde se orientuje především na velké a střední podniky. V listopadu 2007 zahájila v Česku provoz její nízkonákladová pobočka mBank.

Newsletter