Německá nezaměstnanost v březnu klesá o 15 tis. na rekordní dno 6,4 %

Míra nezaměstnanosti v Německu klesla v březnu na nové rekordní minimum 6,4 procenta. Vyplývá to ze sezonně očištěných údajů, které dnes zveřejnil spolkový úřad práce. Zpráva podle analytiků posiluje očekávání, že soukromá spotřeba dál podpoří růst největší evropské ekonomiky.     

Míra nezaměstnanosti dosáhla v březnu nejnižší úrovně od sjednocení země v roce 1990. Překonala zároveň očekávání analytiků oslovených agenturou Bloomberg i Reuters. Ti shodně předpokládali, že míra nezaměstnanosti bude stejná jako v únoru, kdy činila 6,5 procenta. Počet lidí bez práce se snížil o 15.000 na 2,798 milionu. Analytici čekali pokles jen o 12.000.     

„Příznivý vývoj na pracovním trhu trvá. Souvisí to s prosperující ekonomikou a počínajícím jarním oživením,“ sdělil podle agentury DPA šéf spolkového úřadu práce Frank-Jürgen Weise.     

Příznivé podmínky na trhu práce podporují spotřebitelské výdaje, které jsou důležitým motorem růstu německé ekonomiky. Její růst v loňském čtvrtém čtvrtletí zrychlil na 0,7 procenta z 0,1 procenta v předchozích třech měsících. Za oživením stála především domácí poptávka, ale také zahraniční obchod a kapitálové investice. 

Důvěra německých spotřebitelů je nejvýše za 13 a půl roku

Německá ekonomika opět táhne vzhůru zbytek Evropy

Německá ekonomika je v kondici. Firmy jí věří

Newsletter