Dolar pozvolna umazává dopolední ztráty v dolarovém indexu. Proti euru obrátil do zisku. V 14:30 se zaměříme na data z amerického trhu práce, maloobchodu a průmyslu. Měny regionu jsou ve ztrátě, projevuje se oslabující euro proti dolaru. Koruna míří směrem k 26,00 za euro.

Německé automobilky trápí nedostatek pracovníků v Maďarsku

Německé automobilky Audi a Daimler trápí nedostatek pracovních sil v Maďarsku. Uvedli to ve středu představitelé těchto podniků. Zároveň vyzvali maďarské úřady k posílení mobility pracovní síly a ke zlepšení dopravní infrastruktury. Na problémy s nedostatkem potřebných zaměstnanců si v poslední době různé firmy stěžují také v dalších východoevropských zemích, včetně České republiky.

Automobilový sektor v Maďarsku v současnosti zaměstnává přes 100.000 lidí a podílí se více než desetinou na celkovém vývozu země. Loni se v Maďarsku vyrobilo přes půl milionu automobilů, napsala agentura Reuters.

Společnost Audi, která je součástí koncernu Volkswagen, investovala do své továrny v maďarském městě Ráb zhruba 8,5 miliardy eur (230 miliard Kč). Šéf maďarské divize Audi Hungaria Peter Kössler uvedl, že firma čelí problémům při zajišťování pracovních sil, které se týkají množství i kvalifikace zaměstnanců.

Newsletter