Německo představí další bezpečnostní opatření po sérii útoků

Německý ministr vnitra Thomas de Maiziére dnes v Berlíně představí další bezpečnostní opatření po sérii červencových útoků. Podle deníku Bild by mělo jít mimo jiné o urychlení deportací přistěhovalců, kteří se v zemi dopustí zločinu. Politici především z řad konzervativní unie CDU/CSU volají i po dalších opatřeních.

O deportaci migrantů, kteří se v Německu dopustí trestného činu, by se nově mělo rozhodovat ve zkráceném řízení. Důvodem k vypovězení by se pak mělo stát i to, že je imigrant považován za bezpečnostní hrozbu. Vláda chce podle deníku rovněž omezit rozsah lékařského tajemství. Nově by měli lékaři mít povinnost informovat úřady v případech, kdy jim jejich pacient sdělí, že uvažuje o spáchání trestného činu.

Ministr vnitra přichází s balíčkem opatření v reakci na čtyři červencové krvavé útoky, z nichž dva, k nimž došlo v Bavorsku, vyšetřovatelé hodnotí jako teroristické činy.

Zemští ministři vnitra za CDU a CSU navrhují i další opatření, mimo jiné zákaz muslimských oděvů, které zcela zahalují obličej, a přísnější dohled nad financováním mešit a islámskými duchovními.

Newsletter