Německo zvýší počet pracovníků v bezpečnostních složkách

Kvůli rostoucímu teroristickému nebezpečí i úkolům spojeným s řešením migrační krize zvýší Německo počet zaměstnanců policie a dalších úřadů, které se starají o bezpečnost v zemi. S odvoláním na zdroje z parlamentu o tom dnes informoval deník Die Welt. Rozpočtový výbor Spolkového sněmu údajně schválil dodatečné výdaje na bezpečnost ve výši 876 milionů eur (23,7 miliardy Kč).

Vyčleněné peníze by měly do roku 2020 posloužit ke zvýšení počtu zaměstnanců bezpečnostních složek o 4300 osob. Největší posilu má získat spolková policie, kde by mělo nově pracovat 3250 žen a mužů. Jen v příštím roce nabere spolková policie 1970 nových příslušníků.

Přes 800 nových zaměstnanců přijme příští rok také Spolkový kriminální úřad (BKA) a posila čeká rovněž úřad pro technickou pomoc THW, který plní úkoly v oblasti civilní ochrany.

Zcela nově vznikne úřad s názvem Centrální pracoviště pro informační techniku v bezpečnostní oblasti (Zitis), kde od prvního ledna budou počítačoví experti luštit zašifrovanou komunikaci na síti. Zpočátku pro úřad bude pracovat 120 lidí, počítá se ale s postupným nárůstem jejich počtu i celkového rozpočtu úřadu.

Newsletter