Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Německý DAX přidal 1,6 % na vlně lepšího indexu ZEW, vedl zisky v Evropě

Německé akcie v úterý výrazně vzrostly, podpořeny ostře sledovaným ukazatelem investorského sentimentu ZEW. Index v listopadu vzrostl na 11,5 b., v rámci říjnového srovnání si tak výrazně polepšil a konečně se po dlouhotrvajících poklesech odrazil výše. Zpráva přichází po údaji z minulého týdne, podle něhož se Německo ve 3Q těsně vyhnulo recesi.

Obrat v náladě německých investorů. ZEW roste

Index DAX vzrostl o 1,6 % na 9.456 b., výrazně rostly akcie K+S o necelých 5 %, BASF +2,6 % a Volkswagen +2,1 %. Stoxx Europe navázal také na předchozí zisky a rostl o 0,5 % na 3390 b.

Další údaj dnes vzešel z Velké Británie, kde v říjnu inflace zrychlila na 1,3 % z 1,2 % v září. Britský index FTSE 100 dnes vzrostl o 0,6 %, francouzský index CAC 40 přidal +0,9 %.

Newsletter