Americké výnosy pokračují v růstu. Rostou i ty evropské, například 10letý německý bund se poprvé od května 2019 přehoupl nad 0 %. Dolar proti euru nerozšiřuje mírně slábne nad 1,1340 EURUSD. Z měn regionu posiluje koruna, která se posouvá pod 24,30 za euro.

Němečtí politici vyzvali Camerona, aby si došlápl na daňové ráje

Němečtí politici vyzvali britského premiéra Davida Camerona, aby zvýšil úsilí v boji proti zneužívání offshoreových společností se sídlem v britských zámořských územích k daňovým únikům. Vlastní návrhy na lepší potírání praní špinavých peněz a daňových úniků chce v nadcházejícím týdnu předložit i spolkový ministr financí Wolfgang Schäuble, informovala německá média.

Británie by měla vyvinout tlak na svá zámořská území, řekl listu Die Welt am Sonntag místopředseda parlamentní frakce vládní Křesťanskodemokratické unie (CDU) Ralph Brinkhaus.

„Pokud David Cameron chce, aby byl při potírání daňových podvodů a daňových úniků brán osobně i politicky vážně, musí Británie urychleně uzavřít skuliny ve vlastní zemi,“ uvedl místopředseda frakce koaliční Sociálnědemokratické strany (SPD) a mluvčí strany pro finanční otázky Carsten Schneider. „Německo musí z boje proti daňovým hříšníkům učinit prioritu svého předsednictví v G20,“ dodal. Skupina G20 sdružuje ekonomicky významné státy světa.

Newsletter