Newsweek pustil do oběhu číslo s oslavou vítězství Clintonové

Mnoho expertů se v odhadu výsledku amerických prezidentských voleb zmýlilo, málokomu ale omyl přišel tak draho, jako společnosti Topix Media, která licenčně vydává časopis Newsweek. Podle webu britského listu The Daily Telegraph redakce připravila a vytiskla 125.000 exemplářů zvláštního volebního vydání oslavujícího vítězství Hillary Clintonové.

Číslo s obrázkem usmívající se Clintonové na titulní stránce a nápisem „Madam President“ muselo být staženo a nahradila ho správná verze s obrázkem usmívajícího se Donalda Trumpa a nadpisem „President Trump“.

Obě verze byly podle britského listu připraveny předem, vydavatel se ale nakonec rozhodl distribuovat jen exempláře s Clintonovou. Číslo, opatřené titulkem „Historická cesta Hillary Clintonové do Bílého domu“, se ve stáncích objevilo hned v úterý, ale bylo spěšně staženo.

„Jako kdokoli jiný, i my jsme udělali chybu,“ řekl listu The New York Post ředitel společnosti Topix Media Tony Romando.

Prodáno bylo údajně jen sedmnáct exemplářů, které se okamžitě staly sběratelským hitem. Na mítinku amerických demokratů v Pittsburghu dokonce jeden výtisk podepsala sama Clintonová. Na aukčním serveru E-bay byla dnes rarita k dispozici v přepočtu za více než 12.000 korun.

Newsletter