Nezaměstnanost na Slovensku zůstala na dlouhodobém minimu

Míra nezaměstnanosti na Slovensku se v červnu udržela na květnové úrovni 9,45 procenta. Nadále je tak nejnižší od začátku roku 2009. Informovalo o tom dnes slovenské ústředí práce, které řídí úřady práce v zemi.

„Navzdory očekávanému přítoku absolventů vysokých škol zůstala míra evidované nezaměstnanosti nezměněná,“ řekl novinářům na tiskové konferenci šéf ústředí práce Marián Valentovič.

Počet registrovaných nezaměstnaných, kteří mohli nastoupit do práce, v červnu na pětimilionovém Slovensku dosáhl 256.615 osob. V meziročním srovnání to znamená pokles o zhruba 54.800 nezaměstnaných.

Ačkoliv situace na slovenském trhu práce se v posledním období zlepšovala, nezaměstnanost v zemi je dlouhodobě vyšší než průměr v celé EU, kde míra nezaměstnanosti ještě v květnu klesla na 8,6 procenta.

Situace na slovenském trhu práce se podle odborníků v uplynulých letech zlepšila díky zrychlování tempa ekonomického růstu, státním dotačním programům na podporu zaměstnávání vybraných skupin obyvatelstva a také po změně metodiky vykazování nezaměstnanosti.

Newsletter