Nezaměstnanost v Evropě stagnuje, v ČR je druhá nejnižší

Míra nezaměstnanosti v eurozóně a v celé Evropské unii zůstala v srpnu oproti předešlému měsíci beze změny. V zemích eura činila 11 procent, v celé EU pak 9,5 procenta. Česko bylo po Německu zemí s druhou nejnižší nezaměstnaností – činila 5,0 procenta. V největší evropské ekonomice Německu činila 4,5 procenta, uvedl Eurostat.

Naopak nejméně příznivá situace na pracovním trhu nadále panovala v Řecku. Data za srpen zatím za tuto zemi nejsou k dispozici, podle posledních dostupných čísel za červen tam ale míra nezaměstnanosti činila 25,2 procenta.

V České republice míra nezaměstnanosti klesla z červencových 5,1 procenta. Eurostat používá údaje Českého statistického úřadu, které se liší od čísel Úřadu práce ČR. Podle jeho čísel ze začátku září klesla v srpnu míra nezaměstnanosti v Česku na 6,2 procenta z 6,3 procenta v červenci.

Eurostat celkově odhaduje, že v celé Evropské unii bylo v srpnu bez práce 23,022 milionu lidí, z toho 17,603 milionu v zemích používajících euro. Ve srovnání s červencem se počet lidí bez práce v celé EU snížil o 33.000. V eurozóně jich bylo o zhruba tisíc méně.

Newsletter