Nike +9 % udržel Dow Jones v zisku

Akciové trhy v zámoří v úvodu poslední seance týdne zamířily sebejistě výše s ambicí ukončit třídenní sérii ztrát, náladu investorů navíc podpořila zpráva o silnějším růstu americké ekonomiky. Přesto se Wall Street zcela v zelených číslech neudržela, s výjimkou indexu Dow Jones.

Americké ministerstvo obchodu dnes uvedlo, že ekonomika USA ve druhém čtvrtletí rostla rychleji, než se předpokládalo. Hrubý domácí produkt podle konečných údajů vzrostl v celoročním přepočtu o 3,9 procenta. Předchozí zpráva ministerstva z konce srpna růst odhadovala pouze na 3,7 procenta.

Růst 3,9 %. Americkou ekonomiku táhnou domácnosti i firmy

Šéfka Fedu Janet Yellenová ve čtvrtek uvedla, že první zvýšení úrokových sazeb v USA po téměř deseti letech lze stále očekávat už v letošním roce. Její slova vedla k růstu cen akcií finančních společností, jako je Bank of America, JPMorgan Chase & Co, Citigroup nebo Wells Fargo.

Na nový rekord vystoupily akcie největšího světového výrobce sportovního oblečení a obuvi Nike, který dosáhl překvapivě dobrých výsledků hospodaření na čínském trhu. Akcie firmy získaly 9 %. Závěr indexů: Dow Jones 0,7 %, S&P 500 -0,1 %, Nasdaq -1 %.

Kvartální zisk Nike stoupl o 23 procent

Newsletter