Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Nizozemsko před útoky v Belgii upozornilo na bratry Bakraouiovy

Nizozemsko pět dní před bruselskými atentáty s Belgií hovořilo o kriminální minulosti bratrů Brahima a Khalida Bakraouiových, kteří se 22. března odpálili na bruselském letišti a v metru. Učinilo tak po upozornění od amerického Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI), informoval dnes poslance nizozemského parlamentu tamní ministr spravedlnosti Ard van der Steur.

Van der Steur na dotazy nizozemských zákonodárců uvedl, že nizozemská policie 16. března od FBI dostala zprávu, „v níž byly hlášeny někdejší trestné činy Brahima El Bakraouia a jeho bratra Khalida a někdejší teroristické činy Khalida“.

Následující den bylo toto „téma nadhozeno při bilaterálních kontaktech mezi nizozemskou a belgickou policií“, dodal ministr, kterého citovala agentura AFP. „Hovořilo se o radikální minulosti obou mužů,“ pokračoval van der Steur bez dalších podrobností.

Ministr rovněž potvrdil informace amerického tisku z minulého týdne o tom, že Brahim El Bakraoui od 25. září 2015 figuroval na seznamu teroristů FBI.

Belgická vláda po kritice z domova i ze zahraničí připustila, že se při pronásledování islamistických radikálů dopustila chyb.

Newsletter