Nová Octavia RS má deset koní navíc, cena vzrostla na 696.900 Kč

Nová Škoda Octavia RS dostala deset koní výkonu navíc a bude tak mít 230 koňských sil. Kvůli lepší výbavě se základní cena zvýší o 37.000 na 696.900 Kč. Scout bude začínat na 759.900 Kč. Oznámila to dnes automobilka, která zahájila příjem objednávek na sportovní verzi Octavie RS i na outdoorový Scout.

Stejně jako u modernizované Octavie, budou mít i její deriváty nově dělené přední světlomety, rozsáhlejší nabídku asistenčních prvků, informačních systémů a mobilního připojení.

„Modernizované deriváty modelu Octavia přináší zákazníkům opět něco navíc. Nejen více výbavy, emocí a moderních asistentů, ale především inovace v klíčových oblastech jednotlivých modelů. Sportovní RS tak nabídne více výkonu, Scout vylepšené terénní schopnosti a odolné funkční čalounění interiéru,“ uvedl vedoucí prodeje Škoda Auto ČR Miroslav Bláha.

Octavia RS má nově ve standardní výbavě prvky v hodnotě více než 47.000 Kč. Standardem jsou tak mimo jiné Full-LED přední světlomety, LED mlhovky i zadní svítilny, infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním, bezklíčkový přístup a startování KESSY či parkovací senzory vpředu i vzadu a multifunkční sportovní volant.

Scout přináší již v základní specifikaci výbavu rozšířenou o prvky v hodnotě 82.800 Kč. Standardně disponuje rovněž Full-LED předními světlomety, LED zadními sdruženými svítilnami a ambientním osvětlením interiéru, vyhřívaným volantem, systémem KESSY a parkovacími senzory vpředu i vzadu. Standardem je také infotainment Bolero s osmipalcovým dotykovým displejem, Bluetooth handsfree s hlasovým ovládáním a multifunkční volant. Terénní schopnosti podporuje režim pro jízdu mimo silnici, interiér disponuje čalouněním sedadel funkční tkaninou Thermo Flux, kryty pedálů z ušlechtilé oceli či deštníkem pod sedadlem.

Octavia je nejprodávanějším modelem Škody. Za 20 let od představení prvního novodobé octavie v roce 1996 si vůz koupilo pět milionů zákazníků, z toho aktuální třetí generaci více než jeden milion. Vedle Octavie přijde letos na trh nová generace SUV Yeti, další verze velkého SUV Kodiaq či modernizované modely Citigo a Rapid.

Newsletter