Nova příští rok chystá na Slovensku kanál NOVA International

Skupina Nova na Slovensku na začátku příštího roku spustí novou mezinárodní stanici NOVA International. Bude mezinárodní verzí české stanice TV Nova. V jejím vysílání dostanou prostor pořady, které mají licenci pro vysílání v zahraničí. NOVA ze skupiny Central European Media Enterprises (CETV) to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Vysílání stanice NOVA International přinese obdobné programové schéma jako televize Nova v Česku, se všemi pořady vlastní produkce, u kterých společnost disponuje právy pro šíření v zahraničí. „Publikum se v programu NOVA International dočká oblíbených seriálů v čele s Ordinací v růžové zahradě 2 a Ulicí a také všech zpravodajských a publicistických relací,“ uvedla programová ředitelka skupiny Alex Ruzek.

Nova už podle ředitele sekce nových projektů Petra Horáka jedná se slovenskými operátory o zařazení stanice do jejich základní programové nabídky. Stanice by se v budoucnu měla stát součástí nabídky satelitních a kabelových operátorů na Slovensku. Dostupná bude také na platformě VOYO.

NOVA International nahradí stávající volně šířené stanice skupiny Nova na Slovensku a doplní nabídku sportovních stanic NOVA Sport 1 a NOVA Sport 2. Všechny tři stanice skupiny Nova, které je možné šířit na Slovensku, budou v HD kvalitě.

Newsletter