Nova v příští roce zvýší ceny reklamy o šest procent

Televize Nova v příštím roce zvýší základní ceník reklamy o šest procent. Obchodní ředitel Novy Jan Vlček to dnes řekl serveru Mediaguru.cz. Obchodní politika televizní skupiny se podle něj proti letošku v zásadě nemění. 

„V určitých částech roku je celý reklamní trh kapacitně napjatý. Přistoupili jsme proto k úpravě základního ceníku, který se mírně zvyšuje o šest procent,“ uvedl Vlček. Televize tak podle něj rovněž reaguje na vývoj poptávky v průběhu roku. „Proto upravujeme některé měsíční indexy tak, abychom kopírovali vývoj poptávky v průběhu roku,“ dodal.

Nova očekává růst reklamního trhu díky příznivé spotřebitelské náladě. „Věříme, že lepší ekonomika a zvýšená spotřeba přispívají k růstu celého trhu,“ řekl Vlček.

Společnost CETV, která je vlastníkem Novy, za letošní první pololetí na českém trhu vykázala celkové výnosy 87 milionů dolarů (přes dvě miliardy korun).

Většina trhu televizní reklamy v Česku připadá na dva hlavní hráče – skupinu Nova a mediální zastoupení Media Club, které zajišťuje prodej reklamy pro televizní skupiny Prima, Barrandov a Óčko.

Newsletter