Novogratz vybral na rozjezd své Galaxy Digital 250 milionů dolarů

Bitcoinový optimista, trader a miliardář Mike Novogratz oznámil úspěšné završení první vlny financování své „krypto banky“ Galaxy Digital. Podařilo se mu vybrat celkem 250 milionů dolarů.

Banka měla původně v plánu získat od investorů investici ve výši 200 milionů, podařilo se jí tak překročit původní plán o 25 %, a to navzdory výrazné lednové korekci trhu a ochlazení prvotního nadšení investorů. Galaxy Digital sbírala kapitál od privátních investorů, kteří jsou zatím v utajení, podle Bloombergu je ale jedním například Terry Gou, CEO  Foxconnu. Další kapitál v hodnotě 400 milionů dolarů by měl dodat sám Novogratz.

Galaxy Digital je od svého spuštění letos v lednu poměrně aktivní. Po lednové akvizici startupu  First Coin Capital, který pomáhá společnostem s rozjezdem jejich ICO, čerstvě oznámila založení společného podniku s dalším technologickým startupem – blockchainovým developerem Block.one. Investovala také 30 milionů dolarů do Everipedie (decentralizované verze Wikipedie).

Novogratz dále plánuje sloučení Galaxy Digital s farmaceutickou společností Bradmer Pharmaceuticals, a to z důvodu možnosti rychlého vstupu na kanadskou burzu TSX-V, kde je uvedená společnost zalistovaná.

Newsletter