Dolar je v zisku proti euru i v dolarovém indexu. Americké výnosy se posunuly výše, 10letý dluhopis se obchoduje nad 1,6 %. Hlavní událostí je americká inflace, konsensus trhu čeká zrychlení z 2,6 % na 3,6 % y/y, některé predikce pracují s více než 4 %. Riziko nad konsensus vyšší inflace je rizikem vyšších US výnosů. To by mohlo dostat pod tlak rizikové měny, včetně koruny obchodující se těsně nad 25,50 za euro.

Novou manažerkou marketingu Twista je Ania Cingrošová

Do Twista počátkem dubna nastoupila nová marketingová manažerka Ania Cingrošová. Na starost dostane řízení content a social media týmu a tvorbu marketingových strategií, jejím úkolem bude zvýšit povědomí o značce a budovat její pozitivní image. Cingrošová do Twista přichází ze ZOOTu, kde na různých pozicích působila čtyři roky, naposledy jako international marketing manager.

„Je načase přinést do našeho marketingu čerstvý vítr v podobě mladého člověka, který má řemeslo v malíčku. Ania je na toto místo naprosto ideální adeptkou. Je mimořádně kreativní, v minulosti prokázala schopnost vést vícečlenné týmy a navíc má bohatou zkušenost nejen s domácím, ale i zahraničním trhem. Od Anii si slibujeme čerstvější komunikaci značky Twisto směrem k zákazníkům a posílení pozitivní image,“ říká Michal Šmída, CEO a zakladatel Twista.

Bývalá studentka Filmových studií na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy má za sebou několik úspěšných projektů, které úzce souvisí se zaměřením jejího vzdělání. Podílela se například na produkci queer festivalu Mezipatra nebo zajišťovala organizaci TourFilm festivalu. Měla také pod palcem PR a social media pro hudební festival Elekce. Profesně ale nakonec zakotvila v ZOOTu, kde se postupně z pozice produkční vypracovala na lídra content marketingového týmu. Posledních 11 měsíců pak v ZOOTu zároveň působila jako International Marketing Manager, starala se o strategii kampaní v Česku, na Slovensku a v Rumunsku.

Do Twista Ania nastoupila prvního dubna 2019. Na novém působišti bude řídit content a social media tým, koordinovat, plánovat a tvořit obsah pro akviziční a retenční týmy a určovat strategii sociálních sítí. Pod svou taktovkou bude mít i mediální plánování a nákup.

Více o Twisto
Twisto je platební aplikace spojená s kartou Mastercard, která přináší moderní způsob placení. Díky Twisto účtu mohou uživatelé platit internetové nákupy na jedno kliknutí, složenky a faktury hradit jejich vyfocením v mobilní aplikaci a kdekoli jinde využít k placení Twisto kartu nebo speciální platební náramek. Navíc s nejvýhodnějším kurzem pro platby v zahraničí. Všechny nákupy Twisto agreguje v přehledné mobilní aplikaci a zákazník je pohodlně uhradí najednou na konci měsíce. 

Newsletter