Zisky dolaru zabrzdil pokles amerických sazeb, zejména těch reálných měřených TIPSy. Euro posiluje nad 1,1900 EURUSD. Padají americké sazby podpořily měny regionu. Koruna zpevňuje pod 25,50 za euro.

Novou ředitelkou O2 pro strategii a regulaci je Pospíšilová

Novou ředitelkou společnosti O2 pro strategii, inovace, regulaci a soutěžní právo je od května Kateřina Pospíšilová (34), která měla ve firmě dosud na starosti soutěž a regulaci. Jde o nově vytvořenou pozici, v rámci které Pospíšilová převezme pravomoci v oblasti strategie po Gustavu Grundinovi. O2 to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Pospíšilová bude mít na starosti vedení týmu regulace a soutěžního práva, řízení smluvních vztahů s virtuálními operátory a monitorování evropského i národního regulačního a právního rámce.

„Můj cíl je především sledovat a předvídat nové trendy, a to jak legislativní a regulační, tak technologické, tak, aby potom mohly být co nejefektivněji a nejrychleji zohledněny ve fungování společnosti O2,“ uvedla.

Jmenování nové ředitelky podle generálního ředitele Tomáše Budníka předcházela několikaletá práce pro společnost v právní oblasti. „Především bych rád vyzdvihnul její kvality při přípravě a realizaci rozdělení společnosti O2. Nezastupitelnou roli sehrála také při vyjednávání a přípravě smluvní dokumentace ve věci sdílení mobilních sítí se společností T-Mobile a také v celé řadě klíčových právních případů,“ doplnil.

Pospíšilová nastoupila do právního oddělení společnosti O2 v roce 2011. Před svým příchodem do O2 působila na Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže jako tajemnice rozkladové komise pro oblast hospodářské soutěže.

Newsletter