Dolar postupně umazává ranní ztráty, a to jak proti procyklickým měnám, tak i v dolarovém indexu. V případě eurodolaru působí nejen dolarový obrat, ale i evidentní plošný výprodej eura. Oslabující euro proti dolaru nijak nezatěžuje měny regionu. Ty sílí, včetně koruny, která se obchoduje pod hranicí 26,15 za euro.

Nový průzkum: Clintonová zvyšuje náskok na Trumpa

Demokratická prezidentská kandidátka Hillary Clintonová zvýšila po týdenním stranickém sjezdu náskok před republikánským konkurentem Donaldem Trumpem. Vyplývá to z dnes zveřejněného průzkumu televizní stanice CBS, podle něhož vede bývalá ministryně zahraničí o sedm procentních bodů. Ještě před dvěma týdny byl přitom podle ankety téže stanice poměr voličských sympatií k oběma uchazečům o Bílý dům vyrovnaný.

Clintonové, jejíž projev na sjezdu ve Filadelfii minulý týden hodnotili komentátoři jako zdařilý, chce podle ankety v listopadových volbách dát hlas 46 procent oslovených voličů z celých Spojených států, zatímco Trumpa hodlá podpořit 39 procent z nich. Těsně po skončení republikánského sjezdu, který se konal o týden dříve v Clevelandu, pro něho přitom chtělo hlasovat 42 procent lidí, což bylo stejně jako pro jeho sokyni. Ještě o týden dříve, tedy před začátkem stranických konferencí, bylo skóre 40:40.

Vystoupení na sjezdu tak podle CBS výrazně více pomohlo Clintonové, která ještě v červnu před Trumpem výrazně vedla, začátkem léta se však její náskok začal snižovat.

Průzkumy jiných televizních stanic zveřejněné minulý týden na začátku demokratického sjezdu hovořily o relativně vyrovnaném poměru hlasů. Anketa televize CNN přisoudila Trumpovi 48 procent příznivců, zatímco Clintonové jen 45 procent. Průzkumu NBC News pak uváděl, že Clintonovou by volilo 46 procent dotázaných, zatímco Trumpa o jeden procentní bod méně.

Newsletter