Americké výnosy středních splatností jsou nejvýše od začátku roku 2020. Výnosová křivka se vinou poklesu delších splatností zploštila. Spread mezi 30letým a 5letým výnosem je nejnižší od února 2019. Dolar je proti euru nejsilnější od května 2020. Měny regionu zpevnily, koruna se obchoduje pod 24,45 za euro.

Novým generálním ředitelem PPL je Petr Chvátal

Novým generálním ředitelem přepravní společnosti PPL byl jmenován Petr Chvátal, který v minulosti vedl CS Cargo nebo TNT Express. Nahradil Pavla Horáka. PPL to dnes uvedla v tiskové zprávě.

Chvátal má technické a ekonomické vzdělání. V minulých 20 letech zastával funkci generálního ředitele v několika významných firmách, naposledy v ComCzech. Předtím působil v CS Cargo, Arvato Services, S.C. Johnson, Globus ČR nebo TNT Express Czech Republic.

„Rád bych navázal na mnohaletou úspěšnou práci celého týmu našich zaměstnanců i obchodních partnerů a upevnil a rozvinul postavení společností PPL a DHL Parcel Slovensko mezi předními přepravními společnostmi na českém a slovenském trhu,“ uvedl Chvátal.

Pod vedením nového ředitele se již tento rok chystá celá řada nových produktů a služeb a také přizpůsobení struktury organizace současným trendům v oblasti elektronického obchodování.

Newsletter