Novým předsedou ČSSD bude Hamáček, jeho zvolení tipuje 65 % sázkařů

O nadcházejícím víkendu čeká ČSSD mimořádný sjezd, na kterém strana bude volit nové vedení. Podle bookmakerů je favoritem na šéfa strany bývalý předseda poslanecké sněmovny Jiří Hamáček s aktuálním kursem 1,25:1. Hanáček má taktéž výraznou důvěru 65 % sázkařů. Jeho největším soupeřem je exministr vnitra Milan Chovanec s kursem 3,2:1, na kterého si tipuje 25 % sázkařů.

Třetí v řadě Jiří Zimola už přílišnou důvěru nemá, v jeho zvolení při kursu 8:1 věří pouhých 5 % sázkařů. Zajímavostí je, že jakkoliv legenda sociální demokracie Jiří Paroubek již řadu let není členem strany, někteří příznivci by si evidentně jeho návrat do ČSSD a jejího vedení přáli. Na to, že právě Paroubek bude nová předseda, si v kursu 225:1 vsadilo 6 opravdu skalních fanoušků.

„Nového předsedu ČSSD čeká nelehký úkol, který ale zní jasně. Je třeba stranu stabilizovat, pozvednout, a to v dobách vskutku nelehkých. Případná vládní účast bude bezesporu velkým tématem a s ohledem na preference sázkařů i prohlášení jednotlivých kandidátů rozhodně nejsou vyhlídky ANO 2011 na oranžového koaličního partnera tak beznadějné, jak se ještě před pár týdny mohlo zdát,“ říká Michal Hanák, hlavní bookmaker Fortuny.  

Právě ČSSD je momentálně s kursem 1,85:1 nejpravděpodobnějším koaličním partnerem ANO 2011 v příští vládě s důvěrou. Třeba SPD má aktuálně kurs 7,5:1.

Volby vedení ČSSD se přirozeně v atraktivitě nemohou rovnat nedávným prezidentským volbám, i tak ale tato příležitost sázkaře zaujala, když celkové vklady budou atakovat dva miliony korun.

Výběr z kursové nabídky:

Nový předseda ČSSD

Varianta:                      kurs:

Chovanec Milan            3.2

Hamáček Jan               1.25

Zimola Jiří                    8

Zaorálek Lubomír          55

Běhounek Jiří               40       

Staněk Antonín             36

Krejčík Miroslav                        30

Jukl Jan                       62

Štěch Milan                  82

Hašek Michal                82

Dienstbier Jiří               175

Paroubek Jiří                225

 

Bude součástí příští vlády/koalice

Strana/Hnutí:                kurs:

ANO 2011                    1.03

ČSSD                          1.85

KSČM                          8.5

ODS                             10

TOP 09                        125

KDU-ČSL                     3

SPD                            7.5

Piráti                            40

STAN                           25

 

Newsletter