Dolar začíná nový týden pod tlakem. Dolarový index oslabuje směrem k hranici 90 bodů, euro mírně sílí nad 1,2170 EURUSD. Procyklické měny profitují z tlaků na slabší dolar. Silnější by měly otevřít i měny regionu, včetně koruny pod 26,10 za euro.

Novým předsedou Solární asociace je Tomáš Buzrla

Novým předsedou Solární asociace je od minulého týdne Tomáš Buzrla (37). Asociace o tom dnes informovala ČTK v tiskové zprávě. Buzrla ve funkci nahradil Jaromíra Řeháka, který odstoupil na vlastní žádost. Řehák zůstává členem sedmičlenného představenstva asociace.

Buzrla se v oblasti fotovoltaiky pohybuje více než deset let. Od roku 2004 působil jako ředitel společnosti zabývající se obchodováním s emisními povolenkami. V roce 2007 pak stál u založení společnosti Energy 21, která provozuje solární elektrárny.

Solární asociace se do letošního února jmenovala Česká fotovoltaická průmyslová asociace. Její zástupci často komentují nejrůznější energetické kauzy. Asociace mimo jiné opakovaně kritizuje Energetický regulační úřad za to, že odmítá vypsat podporu obnovitelným zdrojům energie.

Členy asociace jsou výrobní a distribuční společnosti, provozovatelé fotovoltaických elektráren nebo instalační a servisní společnosti. V současnosti sdružuje více než 300 členů. Vznikla v roce 2009.

Newsletter