Výprodejní tlaky se dolaru nepouští. Americká měna oslabuje v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Proti euru se obchoduje nad 1,1870 EURUSD. Koruna profituje z větší ochoty riskovat, kterou na FX trzích pozorujeme. Pomáhá i nárůst domácích tržních sazeb. Kurz se posunul krátce pod 25,50 za euro.

Novým provozním ředitelem CTP je Robert Pitt

Robert Pitt je od prosince novým provozním ředitelem skupiny CTP Invest. Ve své nové funkci se bude podílet na vytváření procesů, které pomohou efektivně strukturovat fungování společnosti a připravit CTP na další růst potřebný k dosažení jejích ambiciózních cílů. Hlavním zaměřením Roberta Pitta budou oblasti HR, IT, právo a další.

Robert Pitt (47) pochází z Irska, kde získal titul z ekonomie na University College Dublin. Svou kariéru ve střední Evropě zahájil u firmy Irská Investiční společnost v roce 1992. Následně působil v PricewaterhouseCoopers. V roce 1999, poté, co pracoval dva roky v developmentu v Číně, se stal členem týmu Lidl v Irsku a Severním Irsku jako ředitel v oblasti nemovitostí. Posléze byl jmenován do funkce COO pro Lidl Česká a Slovenská republika. Zkušenosti sbíral také ve společnosti Tesco, kde více jak 7 let zastával funkci generálního a provozního ředitele franšízové sekce. Do CTP přišel z pozice generálního ředitele firmy INM PLC v Irsku.

CTP je rychle rostoucí společností a lídr na trhu průmyslových nemovitostí v regionu střední a východní Evropy. „Během uplynulých 24 měsíců se naše společnost výrazně rozšířila a je v současné době aktivní v celé střední a východní Evropě. Do našeho týmu se připojilo 350 nových lidí, jež pomohou s plánem zdvojnásobit portfolio a dosáhnout do roku 2022 10 milionů čtverečních metrů. Robert Pitt přináší zkušenosti a úsilí, kterými značně přispěje k tomu, že CTP bude připravena k růstu. Jeho praktický přístup nám pomůže v provozních záležitostech. Jsem nadšený, že můžeme spolupracovat s Robertem Pittem a Radkem Zemanem, našim finančním ředitelem skupiny, na zvládnutí naší výzvy,“ dodává Remon Vos, generální ředitel společnosti CTP.

CTP je developerská společnost zaměřující se na komerční nemovitosti a její správu, která se specializuje na dodávky a správu na zakázku vybudovaných high-tech obchodních parků pro přední mezinárodní i domácí společnosti provádějící strategické investice do nových nebo rozšiřujících se projektů ve střední Evropě. CTP vlastní síť CTPark Network, největší integrovaný systém špičkových obchodních parků ve střední Evropě o celkové ploše více než 4,1 milióny m² nemovitostí kategorie A na více než 80 strategických místech.

Newsletter