Novým ředitelem Air France-KLM bude Jean-Marc Janaillac

Novým generálním ředitelem letecké společnosti Air France-KLM byl jmenován Jean-Marc Janaillac (63). Ve funkci nahradí Alexandra de Juniaca (53), který rezignoval a společnost opustí nejpozději 31. července. Oznámila to v noci na dnešek správní rada aerolinek. Janaillac nyní působí ve funkci ředitele dopravní společnosti Transdev.

Jmenování nového ředitele aerolinek se očekávalo v úterý. Správní rada se ale nakonec sešla o dva dny dříve, než bylo plánováno, protože do médií unikly zprávy o jmenování.

Janaillac již koncem 80. let byl členem správní rady Air France a v 90. letech působil v aerolinkách AOM, které již v současnosti neexistují. Je absolventem elitní školy ENA a obchodní školy HEC.

Generálním ředitelem francouzské části Air France zůstane Frédéric Gagey, dodala mluvčí aerolinek.

De Juniac oznámil svůj překvapivý odchod minulý měsíc s tím, že přechází do čela Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA). Dodal, že dosáhl svého cíle, tedy dostat aerolinky do zisku a snížit dluh, přestože má ještě tři roky do konce svého mandátu. De Juniac se zasloužil o restrukturalizaci Air France-KLM, aniž by se z velké části dostal do většího konfliktu s mocnými odbory. V roce 2014 však plán na otevření základny dceřiné společnosti Transavia mimo Francii vyvolal 15denní stávku pilotů, napsala agentura Reuters.

Newsletter