Dolarové zisky nevydržely a kurz proti euru obrací zpět do ztrát nad úrovní 1,1640 EURUSD. Z měn regionu je v lehkém zisku jen forint. Koruna se v mírné ztrátě obchoduje nad 25,50 za euro.

Novým ředitelem ArcelorMittalu Ostrava bude Vidžaj Mahadevan

Hutní podnik ArcelorMittal Ostrava (AMO) bude mít od 2. května nového generálního ředitele a předsedu představenstva. Tapase Rádžderkara (v anglické transkripci Rajderkara) vystřídá další indický manažer Vidžaj Mahadevan, jenž byl dosud generálním ředitelem huti ArcelorMittal v Kazachstánu. Rádžderkar, který huť řídil od konce roku 2011, bude mít nově na starosti východoevropskou divizi dlouhých výrobků ArcelorMittal Europe v Lucembursku. ČTK to dnes řekla mluvčí AMO Barbora Černá Dvořáková.

Současně povýší ředitel firmy pro personalistiku a vnější vztahy Jan Rafaj, který je zároveň viceprezidentem Svazu průmyslu a dopravy ČR. Dosavadní člen představenstva AMO se stane jeho místopředsedou.

Mahadevan pracuje pro skupinu ArcelorMittal od roku 1998. Začínal v Mexiku a později pracoval v Dubaji ve Spojených arabských emirátech. „Má za sebou 25 let zkušeností v oblasti výroby, prodeje a marketingu. Vystudoval strojírenství na Gulbarga University v Indii. Na indickém New College Institute of Management pak získal v oboru marketingu a financí titul MBA,“ uvedla mluvčí.

Rádžderkar byl nejdéle sloužícím generálním ředitelem od vstupu skupiny ArcelorMittal do ostravského podniku. V Ostravě zůstane členem dozorčí rady. „Během téměř pětiletého Rádžderkarova působení se ostravské huti podařilo vyrovnat s následky finanční krize, optimalizovala se výroba s cílem zachovat co nejvíce pracovních míst a postupně se dále ekologizovaly výrobní provozy,“ uvedla mluvčí.

ArcelorMittal Ostrava má i s dceřinými společnostmi 7250 zaměstnanců. Ročně vyrábí dva miliony tun oceli, která se uplatňuje zejména ve stavebnictví a strojírenství. Je největším výrobcem silničních svodidel a jediným výrobcem transformátorových plechů v Česku. Kromě tuzemského trhu dodává své výrobky do více než 40 zemí. Firma patří do největší světové ocelářské skupiny ArcelorMittal.

Newsletter