Novým šéfem skupiny Bosch v ČR a na Slovensku je Milan Šlacha

Novým šéfem skupiny Bosch v České republice a na Slovensku se stal od ledna dosavadní obchodní ředitel Bosch České Budějovice Milan Šlachta (47). Funkci převzal od Klause Petera Fouqueta, který zůstává ve funkci jednatele společnosti Robert Bosch AG ve Vídni. Firma to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Šlachta bude ředitelem regionálních společností Robert Bosch odbytová Praha a Robert Bosch Bratislava. Pro Bosch pracuje v různých funkcích od roku 1994. Posledních osm let působil v pozici obchodního ředitele a jednatele ve společnosti skupiny Bosch v Českých Budějovicích, která se zabývá výrobou automobilové techniky a jejím vývojem. Předtím zastával různé vedoucí pozice v oblastech financí, controlingu a podnikového plánování v Čechách a v Německu.

Fouquet zůstává ve funkci jednatele společnosti Robert Bosch AG ve Vídni, je reprezentantem Bosch Group v Rakousku a je dále zodpovědný za odbyt Bosch ve střední a východní Evropě.

Strojírenská skupina Bosch v České republice se skládá ze šesti společností. Působí v oblasti automobilové techniky, která tvoří většinu jejích tržeb, dále průmyslové techniky, spotřebního zboží a energetiky a techniky budov. Společnost je přítomna v osmi lokalitách, z nichž v pěti jsou výrobní závody, a zaměstnává kolem 8000 lidí. V roce 2015 v České republice zvýšila konsolidovaný obrat o 54 procent na 694 milionů eur, v přepočtu na zhruba 18,7 miliardy Kč.

Působení společnosti na českém území sahá až do 19. století, kdy Bosch v rámci celé Rakousko-uherské monarchie zastupovala firma Dénes & Friedmann. Krátce po skončení 1. světové války se vedení firmy rozhodlo založit vlastní pobočku se sídlem v pražské Letohradské ulici, aby se o pár let později společnost přestěhovala do prestižní lokality pražských Vinohrad. Dlouhou přestávku v činnosti způsobenou změnou politických poměrů ukončil až rok 1989. V prosinci roku 1991 obnovila firma svoji činnost pod názvem Robert Bosch odbytová.

Newsletter