Novým šéfem strategie VW je bývalý šéf Opelu

Německý automobilový koncern Volkswagen jmenoval šéfem strategie Thomase Sedrana (51), který v minulosti řídil konkurenční automobilku Opel. Oznámila to dnes firma. Volkswagen prochází rozsáhlými personálními změnami v důsledku skandálu kolem falšování výsledků měření emisí naftových vozů.

Sedran je podle agentury DPA dalším vysoce postaveným manažerem, který do Volkswagenu přichází z jiné firmy. Koncern již před deseti dny oznámil, že členkou jeho představenstva se začátkem příštího roku stane Christine Hohmannová-Dennhardtová z konkurenční společnosti Daimler.

Sedran nastoupí do funkce šéfa strategie Volkswagenu 1. listopadu. V letech 2012 až 2013 působil jako prozatímní ředitel Opelu, který je součástí americké automobilky General Motors. Poté se stal šéfem značek Chevrolet a Cadillac v Evropě.

Volkswagen v září přiznal, že do zhruba 11 milionů aut po celém světě instaloval software umožňující manipulovat s testy emisí. Největší skandál v osmasedmdesátileté historii Volkswagenu přechodně srazil tržní hodnotu podniku až o třetinu, donutil k odchodu generálního ředitele společnosti a vedl k vyšetřování po celém světě.

Newsletter