O kanadskou Entertainment One mají údajně zájem investoři KKR

O kanadskou mediální a distribuční společnost Entertainment One, vlastníka práv na populární animovaný seriál s prasátkem Peppou, se po neúspěchu britské televizní společnosti ITV zajímá přední americká skupina soukromého kapitálu KKR & Co. Agentuře Bloomberg to dnes řekly informované zdroje. Podle nich by to KKR umožnilo expandovat na pole médií a zábavy, což je sektor, na který se firma začala zaměřovat.

Entertainment One tento týden odmítla nabídku ITV na převzetí za miliardu liber (31,5 miliardy Kč) s tím, že ji podhodnocuje. Firma ale naznačila, že by byla otevřená vyšším nabídkám. ITV je podle nezdrojované zprávy britského nedělníku Mail on Sunday připravena svou nabídku zvýšit na 1,2 miliardy liber.

KKR možnost předložení nabídky studuje, zatím se ale nijak nerozhodla, uvedly zdroje. Představitelé KKR i Entertainment One zprávu komentovat odmítli.

Entertainment One má mimo jiné většinový podíl v produkční společnosti The Mark Gordon Company, která stojí za filmy jako je Zachraňte vojína Ryana nebo Steve Jobs. Entertainment One uvedla, že jenom její práva na filmové, televizní či hudební tituly měla loni podle nezávislého odhadu hodnotu přes miliardu dolarů. Součástí tohoto portfolia je přes 40.000 televizních a filmových titulů, ale i 45.000 hudebních nahrávek.

Newsletter