O2 letos zdvojnásobí investice do mobilní sítě na miliardu korun

Operátor O2 letos zhruba zdvojnásobí své investice do mobilní sítě. Celková výše investic se bude pohybovat kolem miliardy korun. Většina půjde do budování sítě LTE. Na setkání s novináři to uvedl ředitel divize provoz O2 Petr Slováček.     

Firma má v současnosti v ostrém nebo testovacím provozu okolo 1200 základnových stanic pro LTE, letos plánuje postavit dalších 1000. Zhruba do dubna chce operátor pokrýt celou velkou Prahu a Brno, v dubnu budou pokryty rovněž nově otevírané stanice metra na trase A. Letos také operátor celistvě pokryje okresy s menším zalidněním.     

„Jedním z důvodů vyšších investic je, že začínáme od začátku roku. Loni jsme čekali na licence a také nás zdržela jednání s dodavateli,“ uvedl Slováček.     

O2 v současnosti pokrývá LTE při započtení vysílačů v testovacím provozu přes 90 procent populace. Pokrytá je více než polovina Prahy a Brna, ale také například celý úsek dálnice D1 mezi Prahou a Brnem, nebo 86 procent dálnice D5. Při budování pokrytí firma spolupracuje s T-Mobilem. Zařízení podporující LTE má v síti O2 asi 120.000 zákazníků. 

Newsletter