O2 – Luise Malvida v představenstvu nahradí Tomáš Kouřil

Novým členem představenstva O2 bude od ledna ředitel finanční divize Tomáš Kouřil. Nahradí bývalého generálního ředitele a dosavadního předsedu představenstva Luise Malvida, který ke konci roku plánovaně skončí. Nového předsedu představenstvo zvolí pravděpodobně v lednu.     

Malvido už v dubnu oznámil, že po dohodě s novým majoritním vlastníkem, skupinou PPF, odejde v polovině roku z funkce generálního ředitele a na konci roku skončí i v představenstvu. Firmu vedl posledních pět let. Na místě nového generálního ředitele dosedl Tomáš Budník, který je zároveň místopředsedou představenstva.    

Kouřil působí v O2 na různých řídících pozicích od roku 2003. V roce 2006 byl zodpovědný za přípravu nabídky pro získání mobilní licence a následně za zahájení aktivit mobilního operátora O2 na Slovensku. Od roku 2009 působil jako ředitel pro komerční finance. V roce 2012 se stal ředitelem pro finance a vztahy s investory, od letošního července je ředitelem divize Finance. Před svým příchodem do O2 pracoval pro poradenskou společnost Deloitte.     

Majoritním vlastníkem O2 je od začátku letošního roku investiční skupina PPF Petra Kellnera, která aktuálně drží přes 83 procent akcií společnosti. Majoritu získala od španělské Telefóniky. O2 má kolem pěti milionů mobilních zákazníků a 1,3 milionu pevných linek. 

Newsletter