Obama chce, aby americká vláda posílila kyberbezpečnost

Vláda Spojených států musí v době moderních technologií a věku chytrých telefonů posílit svou kybernetickou bezpečnost. Dnes to během návštěvy Španělska prohlásil americký prezident Barack Obama, který mimo jiné potvrdil, že do systémů Bílého domu pronikli hackeři.

„Jsem z toho znepokojen, nemyslím si, že ji (kybernetickou bezpečnost) máme bezchybnou. Musíme se více snažit, musíme se učit z chyb,“ řekl Obama na tiskové konferenci v Madridu. „Víme, že jsme měli v Bílém domě hackery,“ dodal.

O průniku do počítačových systému sídla amerického prezidenta se již několikrát spekulovalo. Například letos v dubnu list The New York Times s odvoláním na nejmenované americké představitele uvedl, že ruským počítačovým pirátům se podařilo získat přístup k neutajovaným Obamovým e-mailům.

Obama již v sobotu hovořil v souvislosti s aférou Hillary Clintonové o tom, že ho nemile překvapilo, jak americké ministerstvo zahraničí nakládá s tajnými informacemi. Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zjistil, že Clintonová v době, kdy ministerstvo vedla, posílala přes svůj soukromý e-mail utajovaná data. Podle FBI se podobně lehkovážně chovali i další představitelé ministerstva.

Newsletter