Obama odsoudil v rozhovoru s Erdoganem útok v Istanbulu

Americký prezident Barack Obama odsoudil v telefonickém rozhovoru se svým tureckým protějškem Recepem Tayyipem Erdoganem úterní teroristický útok na istanbulském letišti. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Atentát si vyžádal 41 mrtvých a přes 230 osob utrpělo zranění. Na jednotkách intenzivní péče zůstává 41 lidí.

Obama vyjádřil soustrast tureckému lidu, uvedl zdroj z turecké vlády, který citovala agentura Reuters. Informaci o rozhovoru prezidentů posléze potvrdil i Bílý dům. Mluvčí amerického prezidenta již krátce po atentátech útoky odsoudil a ujistil Turecko o podpoře USA.

Turecko, které je členem Severoatlantické aliance, je součástí koalice zemí, které bojují proti organizaci Islámský stát (IS). Ačkoli se k sebevražedným atentátům zatím nikdo nepřihlásil, podle tureckých politiků je za ním právě IS.

Útok tří sebevražedných atentátníků si vyžádal 41 obětí a přes 230 zraněných. Na jednotkách intenzivní péče stále zůstává 41 lidí, uvedl dnes turecký ministr zdravotnictví Recep Akdag. Mezi zraněnými jsou podle něj občané Saúdské Arábie, Afghánistánu, Uzbekistánu, Pákistánu, Ukrajiny a Švýcarska.

Francouzský prezident François Hollande dnes v Bruselu uvedl, že lehké zranění utrpěli dva Francouzi. Německá diplomacie potvrdila jednu zraněnou Němku.

Newsletter