Obama oficiálně podpořil Clintonovou v prezidentské kampani

Americký prezident Barack Obama dnes oficiálně podpořil Hillary Clintonovou jako předpokládanou demokratickou kandidátku na prezidentku Spojených států. Podporu jí vyslovil ve videu, které zveřejnil volební štáb Clintonové. Obama tak učinil krátce poté, co se dnes sešel s rivalem někdejší první dámy Berniem Sandersem.

Sanders z boje o kandidaturu zatím neodstupuje, s Clintonovou chce ale spolupracovat na porážce očekávaného republikánského prezidentského kandidáta Donalda Trumpa. Spolupráci přislíbil Clintonové i Obama. Reuters s odvoláním na zdroje ze štábu Clintonové napsal, že první společné vystoupení s prezidentem bude příští týden ve Wisconsinu.

„Nemyslím si, že by někdo byl pro tento úřad více kvalifikovaný,“ řekl Obama na zmíněném videu. „Jsem s ní a už se nemůžu dočkat, až vyrazím na kampaň spolu s Hillary,“ prohlásil.

Obama s Clintonovou se v roce 2008 utkali o prezidentskou nominaci Demokratické strany, ze které vyšel vítězně Obama. Clintonová pak v Obamově administrativě zastávala post ministryně zahraničí.

Newsletter