Dolarové zisky nevydržely a kurz proti euru obrací zpět do ztrát nad úrovní 1,1640 EURUSD. Z měn regionu je v lehkém zisku jen forint. Koruna se v mírné ztrátě obchoduje nad 25,50 za euro.

Obama v Rijádu zahájil jednání se zeměmi Perského zálivu

Americký prezident Barack Obama dnes v Saúdské Arábii zahájil jednání se zástupci šesti členů Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC). Tématem schůzky jsou zejména témata týkající se regionální bezpečnosti včetně boje proti radikálům z Islámského státu.

Politici hned na úvod schůzky pózovali pro společnou fotografii, u kulatého stolu v jednom z paláců proběhla jen zdvořilostní konzervace a úsměvy na kamery, nikdo z přítomných nepronesl žádné prohlášení, uvedla agentura AP. Schůzky se účastní i ministr obrany Ash Carter, šéf diplomacie John Kerry, Obamova poradkyně pro otázky národní bezpečnosti Susan Riceová a šéf CIA John Brennan.

Americký prezident již ve středu po svém příletu do země jednal se saúdskoarabským králem Salmánem. Dnešní schůzky se účastní zástupci Saúdské Arábie, Spojených arabských emirátů, Kataru, Kuvajtu, Ománu a Bahrajnu. Podle Bílého domu bude summit rozdělen do tří jednání. Jedno bude zaměřeno na posílení regionální stability, druhé na boj proti terorismu a třetí na Írán.

Newsletter