Objemy obchodů na Power Exchange Central Europe rekordní

Objemy obchodů na Power Exchange Central Europe (PXE) lámou rekordy. Na trhu s elektrickou energií byla překonána hranice 100 TWh celkového objemu obchodů od počátku roku. Meziročně se tak objem obchodů znásobil. 

PXE v letošním roce dosáhne historicky nejvyššího objemu obchodů na trhu s elektrickou energií. Již nyní celkový objem obchodů s elektrickou energií přesahuje 100 TWh. Doposud nejvyšší objem byl dosažen v roce 2017, kdy byl rok zakončen s hodnotou 52,4 TWh. V předchozích letech celkový objem obchodů dosáhl hodnoty 31,7 TWh (2016) a 25,4 TWh (2015).

POWER EXCHANGE CENTRAL EUROPE (PXE) byla založena v červenci 2007 a umožňuje obchodování s elektrickou energií s místem dodání v Česku, na Slovensku, v Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Ve spolupráci se společností Austrian Central European Gas Hub AG (CEGH) provozuje burzovní trh se zemním plynem CEGH Czech Gas Futures Market. PXE rovněž nabízí koncovým spotřebitelům možnost nalezení nejvhodnějšího dodavatele elektrické energie prostřednictvím elektronických aukcí.

Newsletter