Obléká Obamu. Chce na burzu

Italská oděvní společnost Cover 50 plánuje na počátku května vstup na burzu. Firma se specializuje na výrobu luxusních kalhot a své modely dodává předním světovým státníkům a podnikatelům. Mezi její klienty patří podle agentury APA americký prezident Barack Obama či bývalý španělský král Juan Carlos. 

Obrat firmy se pohybuje kolem 24 milionů eur (656,5 milionu Kč). Společnost plánuje prodat na burze 27 procent akcií a doufá, že z primární nabídky se jí podaří získat 20 milionů eur. Ty chce použít na zahraniční expanzi. V současnosti ze zahraničí pochází kolem 60 procent příjmů firmy. Její hlavní značkou je PT (Pantaloni Torino). 

Cover 50 je rodinnou společností a založena byla v roce 1969. Kvůli rostoucí konkurenci se Pierangelo Fassino a jeho syn Edoardo rozhodli v devadesátých letech zaměřit na výrobu kalhot ve vyšší cenové hladině. Ve svém výrobním závodě v Turíně ročně vyrobí přes 300.000 kalhot, obrat firmy roste o 18 procent ročně. Podnik teď plánuje vytvoření mezinárodního řetězce obchodů. 

Newsletter