Odboráři DPP jsou znepokojeni odvoláním ředitele Ďuriše

Odboráři pražského dopravního podniku (DPP) jsou znepokojeni odvoláním generálního ředitele Jaroslava Ďuriše a dění v podniku jim připomíná doby minulé. ČTK to dnes řekl prezident odborových svazů Jiří Obitko. Odboráři se dnes sešli na mimořádném jednání. Ďuriše dnes odvolalo představenstvo firmy na doporučení dozorčí rady. Společně s ním skončila v DPP také ekonomická ředitelka Magdalena Češková. Vedením DPP je pověřen dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.

„My jsme dnes svolali mimořádné jednání prezidia odborových svazů a jsme znepokojeni tím, co se děje okolo DPP. Z naší rozpravy je jasné, že jej vidíme negativně. Připomíná nám to doby minulé, kdy do DPP vstupovali lidé, kteří neměli s podnikem nic společného a neznali jeho chod,“ řekl ČTK Obitko s tím, že z rozhovorů se zaměstnanci vyplynulo, že se prý obávají destabilizace DPP.

S novým předsedou představenstva, který Ďuriše nahradil, Martinem Gillarem, se prý budou chtít co nejdříve sejít. „Doufáme, že k takové schůzce co nejdříve dojde a my se budeme moci na vše důležité zeptat. Včera jsem ale seděl na jednání dozorčí rady a musím říct, že pan Gillar na dotazy neodpověděl, z mého pohledu, moc přesvědčivě,“ řekl Obitko.

Spokojeni jsou prý pouze s tím, že vedením DPP byl pověřen Urbánek. „Je to člověk s velkou erudicí,“ řekl Obitko.

Gillar se stal předsedou představenstva středečním rozhodnutím dozorčí rady, která z něj Ďuriše i Češkovou odvolala. Rada to zdůvodnila nesouhlasem se směřováním DPP. Spolu s Gillarem je novým členem orgánu firmy technický ředitel Jan Šurovský. Češkovou pak na postu ředitelky nahradí dosavadní vedoucí odboru účetnictví Marek Polický.

DPP je největší městskou firmou a zaměstnává asi 10.000 lidí. Společnost provozuje tři linky metra o celkové délce 59,4 kilometru, dále 539,8 kilometru tramvajových tratí a 1798 kilometrů autobusových linek. Praha jeho fungování dotuje více než 11 miliardami ročně.

Newsletter