Euro navyšuje zisky proti dolaru a překonalo hranici 1,1800 EURUSD. Posilují i procyklické měny. Měny regionu drží ztráty, jediná koruna je smazala na úroveň otevírací ceny kolem 25,65 za euro.

Oděvní firma Steilmann chce na burzu

Německá oděvní společnost Steilmann se chystá vstoupit na burzu a v rámci primární veřejné nabídky (IPO) má v úmyslu prodat akcie za více než 100 milionů eur (2,7 miliardy Kč). S odvoláním na informované zdroje to dnes uvedla agentura Reuters.

Společnost si již podle zdrojů vybrala jako poradce pro vstup na burzu investiční banku Oddo Seydler. Přípravy jsou ale zatím v počáteční fázi a vstup na burzu se uskuteční nejdříve koncem roku, spíše ale až na začátku roku příštího.

Společnost Steilmann SE má více než 8300 zaměstnanců a její loňské příjmy dosáhly 900 milionů eur. V 18 zemích světa prodává dámské oděvy pod značkami Steilmann, Apanage, Kapalua a Stones. Drží také podíl 53,8 procenta v módní skupině Adler.

Steilmann ani investiční banka Oddo Seydler se ke zprávě médií nechtěly vyjadřovat.

Společnost Steilmann byla založena v roce 1958. V roce 2006 se jen těsně vyhnula bankrotu, provedla zásadní restrukturalizaci a pak ji koupila italská skupina Radici.

Newsletter