Oděvní společnost American Apparel vyhlásila podruhé bankrot

Americký oděvní řetězec American Apparel vyhlásil už druhý bankrot během třinácti měsíců. Firma zaměřená na módu pro mladé lidi, která proslula kontroverzní reklamou a sexuálními skandály svého ředitele Dova Charneye, se mnoho let potýkala se ztrátami. Teď hledá kupce a vede aktivní jednání s kanadskou Gildan Activewear. Své obchodní domy zatím nezavřela, vyplývá z dokumentů určených soudu.

Firma vyhlásila první bankrot v říjnu 2015 a požádala o soudní ochranu před věřiteli. V letošním roce se z bankrotu dostala s pomocí hedgeového fondu Monarch Alternative Capital. Prodej ale dál klesal, protože firma ponechala drahou výrobu ve Spojených státech. Minulý týden podnik oznámil, že se stáhne z britského trhu.

Společnost Gildan Activewear nabídla 66 milionů USD (1,7 miliardy Kč) za značku a zásoby zboží. Prodejny společnosti ale převzít nechce.

Dnešním oznámením se American Apparel zařadil po bok dalších amerických prodejců módy pro mladé, kteří nedokázali pružně zareagovat na měnící se nákupní zvyky a rostoucí konkurenci.

Newsletter