OKD zavádí náborový příspěvek pro nové horníky

Vedení těžařské společnosti se rozhodlo zatraktivnit nabídku zaměstnání v OKD a pro nové zaměstnance v rámci zahájeného náboru připravilo tři zásadní změny.

„Největší změna souvisí se zavedením náborového příspěvku pro nové zaměstnance nastupující do důlních profesí. Každý z nich bude mít nárok na příspěvek v celkové výši 40 tisíc korun. Stávající zaměstnanec OKD, který přivede nového kolegu, pak získá odměnu ve výši 5 tisíc korun,“ uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský

Druhá změna, kterou vedení OKD reagovalo na zkušenosti z dvouměsíčního náboru, řeší poplatky za vstupních lékařské prohlídky.  „Vstupní lékařskou prohlídku v Karvinské hornické nemocnici v řádu několika tisíc korun si až dosud musel uhradit zájemce z vlastních prostředků. Teď nastane změna a nově ji zaplatí OKD. Podmínkou ale je, že pokud uchazeč splní všechna požadovaná kritéria vstupní lékařské prohlídky, musí nastoupit do pracovního poměru v OKD.

V opačném případě bude povinen částku naší společnosti zpětně uhradit, “ upřesnila personální ředitelka OKD Radka Naňáková s tím, že v případě vstupních lékařských prohlídek se jedná o časově omezený projekt pouze na dva měsíce. „Po této době vyhodnotíme, zda se tento krok pozitivně odrazil v počtu nově přijatých zaměstnanců,“ dodala Radka Naňáková.  Poslední novinkou je využití Poradenského centra OKD v Karviné nejen pro Novou Šichtu, ale nově také pro nábor. Díky bližší dostupnosti těžařská firma si od této změny slibuje zajištění většího počtu zájemců o práci a užší spolupráci s Úřadem práce v Karviné.

„V rámci procesu zajištění požadovaného počtu zaměstnanců vedení OKD rovněž opětovně oslovilo bývalé zaměstnance Dolu Paskov s nabídkou, že se mohou vrátit zpět, a to do karvinské části revíru za původní motivační příspěvek ve výši 80 000 korun,“ závěrem uvedl Ivo Čelechovský.

Newsletter