Olympiáda v Riu sázkaře táhne, rekord z her v Soči zřejmě padne

Olympijské hry v Brazílii sázkaře táhnou, sázkové kanceláře v Česku zatím přijaly tikety zhruba za 300 milionů korun. Nejvíce se sází na fotbal, díky úspěšným českým hráčkám i na tenis. Sázkové kanceláře očekávají, že se začátkem atletického programu se zájem ještě zvýší a padne olympijský rekord ze zimních her v Soči 2014, který byl zhruba 800 milionů korun. Zatím nejvyšší čistou výhru vyplatila Fortuna, kde sázkař díky vítězství cyklisty Fabiana Cancellary v časovce získal 100.000 korun.
 
„Sázky zatím překročily 110 milionů korun. Největší zájem evidujeme o tenis, mužský i ženský fotbal, basketbal a volejbal. Překvapivě velký zájem je také o lukostřelbu, která je divácky velmi atraktivní. Další vlnu sázek očekáváme se startem atletických disciplin,“ sdělil ČTK mediální zástupce Tipsportu Michal Peterka.
 
Fortuna zatím přijala sázky zhruba za 140 milionů korun. Nejvíce se sází na fotbal, tenis, basketbal a také na sporty s českou účastí a výraznější medailovou nadějí. „V případě tenisu se jasně ukazuje, jakým pozitivním způsobem se v zájmu sázejících odráží skvělé výsledky českých sportovců,“ doplnil mluvčí Fortuny Petr Šrain.
 
Chance eviduje sázky za 22 milionů korun. „Ale jsme relativně na začátku. Většina českých olympijských nadějí do hry teprve vstoupí. Stejně jako velké hvězdy, jako například sprinter Usain Bolt,“ dodala mluvčí Chance Markéta Světlíková.
 
Tipsport, Fortuna a Chance drží v Česku podle údajů asociace Apkurs, která tyto společnosti sdružuje, 92 procent na trhu kurzových sázek. Ostatní firmy absolutní výši tržeb na jednotlivé akce obvykle nezveřejňují. Dá se však předpokládat, že celkové náběry zatím dosáhly zhruba 300 milionů korun.
 
Zatím nejvyšší čistou výhru si připsal klient Fortuny. Švýcarský cyklista Fabiano Cancellara mu svým vítězstvím v časovce za 10.000 vsazených korun při kurzu 11:1 vyhrál 100.000 korun. Podobnou výhru eviduje také Tipsport, kde sázkař trefil extrémně vysoký kurz 200:1 na to, že kubánští plážoví volejbalisté Goméz Diaz a Bayard Gonzalez vyhrají základní skupinu. Vsadil 500 korun a vyhrál 100.000. Klient Chance zase věřil českým tenistkám ve čtvrtfinále čtyřhry natolik, že na postup dvojic Lucie Šafářová, Barbora Stýcová a Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká vsadil na jednom tiketu 25.000 korun. Při kurzu 3,88:1 vydělal 72.000 čistého.
 
Podle bookmakerů má z českých sportovců po čtvrtečním triumfu judisty Lukáš Krpálka největší šanci na zlatou medili oštěpařka Barbora Špotáková s kurzem 2,85:1. Velkou naději mají také překážkářka Zuzana Hejnová, tenistka Petra Kvitová (obě 3:1) a veslař Ondřej Synek (4,6:1).

Newsletter